Lalka dla dziewczynki. Którą wybrać, by spełnić dziecięce marzen

Większość dziewczynek ma ich w swym pokoju, co najmniej kilka.

Lalki, bo o nich mowa, niezmiennie pozostają najczęściej wybieraną przez rodziców zabawką dla córek w każdym wieku.

Co jest w nich tak wyjątkowego i czego uczy zabawa lalkami? Wreszcie:, jaką lalkę wybrać dla swojego dziecka? 

 

Zapraszamy na krótki, zakupowy poradnik!

 

1.     LALKI BOBASY

Lalka-bobas, która swoim wyglądem przypomina niemowlę, uczy dziewczynkę opiekuńczości, troski i czułości.

Małe dzieci zwykle uwielbiają zabawę w prawdziwe, dorosłe życie i chętnie wcielają się w rolę mamy i taty. Dziewczynka, która opiekuje się swoją lalką, choć tylko udaje troskę, w rzeczywistości podnosi swój poziom empatii i poczucie odpowiedzialności.

Naukowcy dowiedli, że dzieci najchętniej bawią się lalkami, które przypominają je same. Oznacza to, że kupujący lalkę-bobasa rodzice, powinni wybrać model o kolorze włosów zbliżonym do koloru włosów ich pociechy.

 

 

2.     LALKI BARBIE

Lalki Barbie wielu z nas kojarzą się z nienaganną kobiecą sylwetką i trudnym do osiągnięcia kanonem piękna. Z tego powodu budzą kontrowersje i rodzice coraz częściej zastanawiają się, czy aby na pewno lalka Barbie będzie dla ich pociechy odpowiednim prezentem.

Producenci wychodzą tym wątpliwościom naprzeciw i swoją ofertę rozszerzają o lalki-wróżki i syrenki, które przenoszą dziecko w magiczny, fantastyczny świat rodem z bajek Walta Disneya. Takie lalki nie tylko odzwierciedlają ulubione dziecięce postaci, ale też doskonale rozwijają wyobraźnię.

Również lalki Barbie przypominające dorosłe kobiety nie są pozbawione zalet – rozwijają artystyczny zmysł, uczą kreatywności i komponowania kobiecego stroju. Stwarzają również znacznie szersze możliwości zabawy niż lalka-bobas. Lalkę Barbie możemy dowolnie stylizować, dlatego dziewczynka może bawić się lalką-pilotem, lalką-modelką czy lalką-lekarzem. Ogranicza ją tylko wyobraźnia!

 

 

3.     SERIE MAŁYCH I MINI LALEK

To kolejna grupa lalek na topie, które uwielbiają małe dziewczynki!

Tutaj rodzice mają spore pole do wyboru – od małych laleczek Lalaloopsy, po lalki Dora z Fisher Price czy laleczki z Little Pet Shop. Możliwości jest oczywiście znacznie więcej i tylko od upodobań dziecka i preferencji rodziców zależy, czy wybiorą małą lalkę przypominającą kilkuletnią dziewczynkę, małą wróżkę czy lalkę z czworonożnym pupilem.

Jedno jest pewne – wybór jest tak duży, że każdy rodzic znajdzie odpowiednią lalkę dla swej pociechy!

 

 

Wybierając lalkę dla swojego dziecka, należy pamiętać przede wszystkim o tym, by: była ona dostosowana do jego wieku. Najmniejsze dziewczynki chętnie bawią się bowiem lalkami-przytulankami i lalkami-bobasami. Dla starszych dziewczynek odpowiednie będą lalki Barbie i lalki mini, będące zarazem ulubionymi postaciami z dziecięcych bajek. P

Podczas zakupu pod uwagę należy brać również panujące trendy i indywidualne upodobania naszej pociechy. Dzięki temu zakupiona lalka będzie prawdziwym spełnieniem jej dziecięcych marzeń!  

Newsletter

DANE FIRMY / Kontakt

Ebambini.pl - Sklep internetowy

ul. Wołoska 40/44, 02-583 Warszawa

NIP: 521-277-62-51

REGON: 147419699

e-mail: sklep@ebambini.pl

tel: (22) 848 35 39 ;  tel kom: 881 039 670


Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie